Michał Pietrzak - PSPACE

Opublikowano 28 lip 2012
Michał Pietrzak - Habitat2

Zapraszamy na wystawę naszego absolwenta.

Na wystawę składa się kilka zestawów prac fotograficznych, w różny sposób dotykających tematu przewodniego, jakim jest zagadnienie Przestrzeni. Prace fotograficzne uzupełnione są o obraz video, wykonany w technice animacji poklatkowej, bazującej na przedstawianym materiale fotograficznym.

Szczególną uwagę zwraca na siebie wielkoformatowa praca Habitat 2, pochodząca z sukcesywnie rozwijanego przez autora cyklu Habitat. Jest to obiekt o wym. 210/300cm, złożony z dziewiętnastu autonomicznych fotografii, tworzących jeden spójny obraz, uzupełniony o projekcję ekranową o tym samym wymiarze. Obraz ten ma charakter poliptyku (dotyczy to również video) i zestawia ze sobą w formalną i narracyjną całość wiele fotografii wykonanych w jednym miejscu, w różnym czasie. Efektem tego działania jest nawarstwienie widoków rzeczywistości zamkniętych w jednym, pozornie spójnym kadrze.

Wystawę można oglądać do 1 września 2012r. w Galerii Fotografii B&B w Bielsku-Białej.

Michał Pietrzak urodził się w 1977r. w Bystrzycy Kłodzkiej.
Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Jest absolwentem Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Wyższego Studium Fotografii w Jeleniej Górze oraz Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Twórczo wypowiada się głównie za pomocą fotografii oraz video, wykorzystując te media instrumentalnie jako narzędzia do realizacji własnych zamierzeń koncepcyjnych: "fotografia nie ukazuje rzeczywistości, fotografia ją kreuje".

PSPACE - Michał Pietrzak [fotografia / video]
wystawa: 6 lipca - 1 września 2012