Mediacja Sztuki zaprasza na spotkanie w Pracowni Otwartej

Opublikowano 23 lut 2015

Pracownia Otwarta zaprasza na spotkanie z DOMINIKIEM KURYŁKIEM

Dr Dominik Kuryłek - historyk sztuki, krytyk, kurator, adiunkt w Muzeum Narodowym w Krakowie. W swojej pracy badawczej zajmuje się sztuką 2. połowy XX wieku ze szczególnym uwzględnieniem artystów neoawangardy lat 60. i 70. XX wieku oraz twórców współczesnych odwołujących się do ich doświadczeń. Razem z Joanną Kordiak-Piotrowską był kuratorem ostatniej wystawy Zbigniewa Warpechowskiego w warszawskiej Zachęcie.

Podczas spotkania zaprezentowana zostanie twórczość Zbigniewa Warpechowskiego ze szczególnym uwzględnieniem okresu, kiedy zajmował się pojęciem "Nic". Ujawniony w ten sposób zostanie krytyczny potencjał negatywnej ontologii jako bardzo potencjalnej postawy artystycznej i egzystencjalnej. W trakcie spotkania przedyskutowane zostaną również metody reprezentacji performance w galerii sztuki.

24. 02. 2014 godz. 16.00
Centrum Sztuk Użytkowych ASP we Wrocławiu (ul. Traugutta 19)
Sala 409, IV piętro.

PRACOWNIA OTWARTA- WYKŁADY GOŚCINNE