Mediacja Sztuki pojedzie do rawickiego więzienia

Opublikowano 26 mar 2014
Wizyta na ASP Fot. Agnieszka Kłos

I rok Mediacji Sztuki pojedzie z artystyczną wizytą do Zakładu Karnego w Rawiczu.

I rok Mediacji Sztuki weźmie udział w malowaniu murala w Zakładzie Karnym w Rawiczu. Akcja artystyczna i mediacyjna, której celem jest przyjrzenie się potencjałowi dialogu za pośrednictwem sztuki i działań edukacyjnych, rozpocznie się w maju 2014 roku. Studenci pod okiem prof. Darii Mileckiej i Agnieszki Kłos przygotowują swoje projekty murala.

Projekt związany jest z ogólnopolską akcją zbierania książek i gazet oraz audiobooków - "Książka za kraty", dzięki której do tej pory udało się zebrać w rawickim więzieniu ponad 30 tys. książek. Akcja jest dokumentowana i ma swoją stronę na popularnym serwisie społecznościowym Facebook.

Studenci i wykładowcy wsparli w tym roku akcję, w ramach której udało się zebraćponad 300 książek, które trafiły do Zakładu Karnego w Rawiczu 28 stycznia 2014 roku. Osadzeni czekali na ten dar, bo wśród książek nie zabrakło opracowań i podręczników do nauki rysunku i malarstwa. Pośród osadzonych jest kilku początkujących malarzy i rysowników. Czekają na albumy, reprodukcje malarstwa, książki z kolorowymi ilustracjami i fotografiami, z których mogą kopiować obrazy.

Dziś do Wojciecha Pukocza przyjechał dyrektor Zakładu Karnego w Rawiczu Jarosław Banasik oraz dwaj wykładowcy - Michał Talaga i Marek Pięta, którzy podziękowali w imieniu osadzonych za pracę i wszystkie dary. Pomysłodawczynią akcji jest Agnieszka Kłos.

Info: Agnieszka Kłos