"Mebel charakterystyczny -odsłona druga"

Opublikowano 21 mar 2011

Magdalena Kacprzak- Gagatek zaprasza nas do Galerii Miejskiej w poniedziałek 28.03.2011 o godzinie 18.00

Wystawa „Mebel charakterystyczny- odsłona druga" autorstwa Magdaleny Kacprzak – Gagatek to kontynuacja poszukiwań dążących do przedstawienia mebli, które nie tylko istnieją jako przedmiot użytkowy ale są jednocześnie formą artystyczną wywołującą u odbiorców emocje i pozytywne odczucia. Dla projektantki wzbudzanie tych emocji jest ważniejsze od suchej funkcjonalności mebli to próba wypowiedzenia się jako artysta tworzący meble -rzeźby. Projektantka również bawi się formą nadając projektowanym meblom więcej niż jedną funkcję.
Wystawa mebli unikatowych prezentuje głównie stoliki kawowe wykonane w różnych technikach, można zobaczyć min. meble drewniane, meble w których występuje połączenie metaloplastyki ze szkłem czy też drewnem i szkłem.

Magdalena Kacprzak-Gagatek jest absolwentką Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom uzyskała w 2007r. w Pracowni Wyposażenia Wnętrz i Mebla u prof. Wacława Kowalskiego. Od 2007r. jest asystentką w macierzystej uczelni w Pracowni Podstawy Projektowania Architektury Wnętrz. Oprócz zajęć dydaktycznych dodatkowo realizuje się jako projektant wnętrz, wystaw i mebli.

Galeria Miejska