Meandry labiryntu

Opublikowano 10 cze 2016

Wystawa rysunku studenckiego

Zapraszamy na fotorelację z wernisażu wystawy, który odbył się 07.06 na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.Na wernisażu Rektor ASP prof. Piotr Kielan wręczył w ramach nagrody głównej 10 biletów na warsztaty do Rzymu oraz 7 wyróżnień.

Laureaci nagrody głównej:Magdalena Grabiec
Agnieszka Krawiec
Patrycja Mikołajczak
Karolina Pach
Joanna Krajewska
Radosław Suliga
Katarzyna Wcisło
Monika Polak
Kinga Bartniak
Aleksandra Staniorowska

Wyróżnieni w konkursie:Justyna Klecka
Iwona Matkowska
Martyna Opielińska
Katarzyna Kwaśniewska
Klaudyna Banasz
Adrianna Lach Lewandowska
Akulshyn Ferdir

Prezentowana wystawa prac „Meandry Labiryntu", towarzyszy konferencji „Wrocław i Dolny Śląsk a kultura śródziemnomorska", organizowanej przez instytut Filologii Romańskiej we współpracy z Instytutem Studiów Klasycznych Uniwersytetu wrocławskiego, jest pierwszym etapem międzynarodowego projektu, do realizacji którego wrocławska Akademia Sztuk Pięknych zaprosiła rzymską Accademia di Belle Arti di Roma.
Tematem przewodnim projektu jest „Labirynt", który stanowi inspirację dla działań twórczych studentów obu uczelni.
Spośród autorów prezentowanych na tej wystawie prac, została wyłoniona 10 osobowa grupa, która na początku listopada odwiedzi rzymską uczelnię, aby móc razem z jej studentami przez tydzień pracować, uczestniczyć w wykładach oraz we wspólnej wystawie.
Studenci z Rzymu przyjadą do Wrocławia w pierwszym tygodniu października. I tym razem działania twórcze zakończy wspólna prezentacja prac.
Ideą projektu jest możliwość nawiązania artystycznych relacji pomiędzy studentami Akademii Sztuk Pięknych z Rzymu i Wrocławia. Intencją Rektora Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu pana prof. Piotra Kielana jest zbudowanie platformy umożliwiającej artystyczną współpracę obu Akademii oraz kontynuację artystycznych zamierzeń w przyszłości.
Koordynatorem projektu z ramienia Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu jest pani prof. dr hab. Anna Maria Kramm a z Accademia di Roma, pan prof. Dario Evola.Pomysłodawcą i koordynatorem całości projektu jest art. plastyk pani Krystyna Schwarzer- Litwornia.Kuratorkami wystawy są: prof. dr hab. Anna Kramm oraz dr Marlena Promna
Wystawę można oglądać do 26 czerwca.

Zamieściła Marlena Promna