Materia Prima i Katedra Scenografii

Opublikowano 21 lut 2015
Materia prima

Studenci II roku Katedry Scenografii wyjechali do pracy w charakterze Wolontariuszy przy organizacji i obsłudze projektu Materia Prima. 3. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy. Bieguny Kultury organizowanym w dniach 21-28.02.2015r. w Krakowie.

MATERIA PRIMA. jest 3. MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALEM TEATRU FORMY. BIEGUNY KULTURY – wydarzeniem unikalnym na skalę światową. Proponuje wyselekcjonowane spektakle w wykonaniu dwunastu wybitnych teatrów z:Francji, Izraela, Niemiec, Norwegii, Rosji, Włoch i Polski. W ramach Festiwalu wystąpią światowej sławy teatry, obecne na najbardziej prestiżowych festiwalach, laureaci znaczących nagród. Większość z nich zagości w Polsce po raz pierwszy!

Twórcy przedstawień TEATRU FORMY posługują się wyjątkowym językiem pozawerbalnej komunikacji –zapraszają do spotkania z pierwotną esencją teatru: bogatą warstwą plastyczną, muzyczną i ruchową spektakli. TEATR FORMY to bowiem teatr totalny, łączący szeroki wachlarz sztuk: teatr maski, lalek, przedmiotów, cieni, nowy cyrk, teatr ruchu, tańca, teatr plastyczny, performans, a MATERIA PRIMA oferuje „wybuchową mieszankę" wszystkich tych gatunków i form. Będziemy zdawać relacje ich pobytu.

Link do strony festiwalu http://materiaprima.pl/

Info/zdjecia: studenci II rok KS
Wstawił: Damian Banasz