"Margines[y] wyobcowania" Jacek Zachodny

Opublikowano 12 sty 2015

Mediacja Sztuki zaprasza na spotkanie z artystą

Jacek Zachodny

Margines[y] wyobcowania

spotkanie, wtorek 13.01.2014 godzina 17.00

Ośrodek Dokumentacji Sztuki ASP / Muzeum/

ul. Traugutta 19/21 Wrocław

Jacek Zachodny

Absolwent wrocławskiej ASP, studiował również Archeologię na Uniwersytecie Wrocławskim. W 2008 stypendysta Ministra Kultury. Jego prace znajdują się w kolekcjach publicznych, takich jak Dolnośląska Kolekcja Zachęty, Kolekcja Artystów w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie. Tworzy instalacje, obiekty, prace wideo, zajmuje się performancem i działaniem w przestrzeni publicznej. Jest autorem wideo do spektakli teatralnych [m.in. do „Tęczowej trybuny" M.Strzępki i P.Demirskiego]. Podróżnik – w swoich pracach realizowanych m.in. w Azji porusza się w obszarach różnorodnych kultur i ich wzajemnych powiązań. Współpracuje i publikuje w artystycznym piśmie „Rita Baum". Pracuje z twórcami niepełnosprawnymi fizycznie i umysłowo, współtworząc Galerie ArtBrut we Wrocławiu.

PRACOWNIA ORWARTA- WYKŁADY GOŚCINNE

Wydział Malarstwa i Rzeźby, Katedra Mediacji Sztuki ASP Wrocław