MARCELINA GROŃ – GALERIA SYNESTEZJA

Opublikowano 10 mar 2015
MARCELIAN GROŃ

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wystawy Marceliny Groń, doktorantki I roku malarstwa.

Ekspresyjne prace pojawiły się w niezwykłym miejscu - dawnej, poniemieckiej sali gimnastyczne należącej do ewangelickiej szkoły dla dziewcząt, zbudowanej w latach 1898-1901 wg projektu architektów Richarda Plüddemanna, Karla Klima i Hermanna Froböse.

Prace Marceliny zawładnęły przestrzenią nadając jej nieoczekiwany klimat. Były to nie tylko serie wspaniale malowanych płócien, ale również przestrzenny element kompozycyjny, integrujący całość wystawy. Widzowie zostali wprowadzenie w nastrój ekspozycji etiudą taneczną, będącą interpretacją malarstwa. Studentka pantomimy, Natalia Drozd, wykonała ruchowy popis taneczny, niemal ożywiając elementy obrazów.

Była to prawdziwa synestezyjna uczta, w której obraz, ruch, przestrzeń, muzyka i światło przenikając się wzajemnie stworzyły niepowtarzalną, synergiczną całość. Gratulujemy autorce !

zamieściła: Daria Milecka