Malarstwo ścienne „Operacja Willy Brandt” odsłonięte

Opublikowano 16 cze 2014

W piątek 13 czerwca, rektor Akademii Sztuk Pięknych Prof. Piotr Kielan, rektor Uniwersytetu Wrocławskiego prof. Marek Bojarski, oraz autorka projektu studentka Patrycja Mikołajczak uroczyście odsłonili realizację.

Wielkoformatowy obraz jest dziełem studentów II roku malarstwa, Wydziału Malarstwa i Rzeźby wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych i jest elementem akcji społeczno-artystycznej, którą prowadzi Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy'ego Brandta. Pani Patrycja za zwycięski projekt konkursowy otrzymała zestaw kred silikatowych, który wręczył osobiście pan prezes KEIM Farby Mineralne Wojciech Laska.

Prace nad muralem o powierzchni 56 m2 trwały trzy dni. Studenci w zespołach realizacyjnych pod okiem autorki, oraz prof. ASP Jacka Jarczewskiego i doktoranta mgra Mariusza Wildemana z pełnym zaangażowaniem pracowali nad malarstwem.

W październiku na specjalnym spotkaniu, wręczone zostaną dyplomy i katalogi wszystkim studentom realizującym obraz.

Cieszy udana współpraca międzyuczelniana. Właściwą atmosferę do pracy stworzył prof. Krzysztof Ruchniewicz Dyrektor i Kierownik Katedry Historii Najnowszej Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy'ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego, oraz jego współpracownicy.

Serdecznie dziękujemy !

Jacek Jarczewski i studenci.

informacja: Jacek Jarczewski, zamieścił: Leszek Sołtys