Malarstwo Klaudii Zawady pokryje ściany kliniki dziecięcej

Opublikowano 25 cze 2014

Malarstwo Klaudii Zawady, studentki V roku malarstwa zostało wybrane do ozdobienia, w formie cyfrowych wydruków, ścian nowo powstającej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej przy ulicy Borowskiej 213 we Wrocławiu.

Projekt jest wynikiem współpracy Pracowni Malarstwa Architektonicznego i Sztuki w Przestrzeni Publicznej prowadzonej przez prof. Wojciecha Kaniowskiego i as. Joannę Pałys, Wydziału Malarstwa i Rzeźby ASP we Wrocławiu oraz Fundacji "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową".

W pierwszym etapie wybrane zostały projekty malarskie sześciu osób: Aleksandry Majki, Klaudii Zawady, Malwiny Kwiatkowskiej, Anny Drozdowskiej, Agaty Filip i Marty Keler.

Po niemal tygodniowych konsultacjach ostatecznie zdecydowano się na malarstwo Klaudii Zawady, która zaproponowała bardzo obszerny i ciekawy zestaw malarstwa abstrakcyjnego. Głównym kryterium wyboru, oprócz wartości czysto estetycznych, było możliwe pozytywne oddziaływanie na psychikę i wyobraźnię dzieci podczas długiego pobytu w szpitalu. Zachęcamy do zapoznania się z obrazami w galerii.

Wszystkim zakwalifikowanym serdecznie gratulujemy!

informacja: Joanna Pałys, zamieścił: Leszek Sołtys