MALARSTWO-Grażyna Małkiewicz & Magdalena Juszczak

Opublikowano 21 cze 2012

Galeria Aya ul. Kolejowa 54, Katowice

Serdecznie zapraszam na wystawę malarstwa:

Grażyna Małkiewicz & Magdalena Juszczak

29.06.2012- 03.10.2012finisaż 03.10.2012 godz. 19:00
zagra DJ Swanz

Galeria Aya ul. Kolejowa 54, Katowice

Grażyna Małkiewicz- studentka 3 roku malarstwa na wrocławskiej ASP

Magdalena Juszczak- studentka 1 roku studiów magisterskich II stopnia na katowickiej ASP

Magda i Grażyna są autorkami wspólnych projektów artystycznych . Ich działania przybliżają tradycję polskiej sztuki awangardowej, zajmują się problemem różnorodności kulturowej, czy penetrują zagadnienia czysto estetyczne.

Podczas trwania wystawy goście będą mogli zobaczyć prace malarskie, rysunkowe jak również film wspólnie nakręcony pod tym samym tytułem, przybliżający twórczość w przestrzeni miejskiej Katowic i Wrocławia.

Galeria AYA prezentuje sztukę współczesną, w szczególności tworzoną przez młodych artystów, z całą gamą tematów i technik przez nich podejmowanych. Miejsce usytuowania Galerii w salonie Toyoty, łamie konwencje tradycyjnego charakteru muzeum, podejmując próbę adaptacji sztuki do obecnego modelu kulturowego. Wystawy organizowane cyklicznie przedstawiają twórczość w sposób nieskrępowany i otwarty, stwarzając sposobność docierania do szerokiego grona odbiorców. Galeria podejmuje i rozszerza współpracę z instytucjami sztuki, a także z osobami prywatnymi aktywnie uczestniczącymi w życiu kulturalnym. Organizacją wystaw zajmuje się Agnieszka Piotrowska i Mateusz Ząbek, a za oprawę graficzną odpowiadają Katarzyna Wolny oraz Katarzyna Piotrowicz, natomiast teksty o wydarzeniach w Galerii przygotowuje Wacław Misiewicz.