Malarska aranżacja wnętrza Poradni Stomatologii Dziecięcej

Opublikowano 18 paź 2024
and
Malarska aranżacja wnętrza Poradni Stomatologii Dziecięcej

W Uniwersyteckim Centrum Stomatologicznym we Wrocławiu, 7 października, odbyło się spotkanie podsumowujące realizację projektu Malarskiej aranżacji wnętrza Poradni Stomatologii Dziecięcej.

Pracownia Technik Malarskich i Rysunkowych oraz Działań Innowacyjnych Katedry Malarstwa Architektonicznego i Multimediów podjęła się eksperymentu w ramach zajęć dydaktycznych, stworzenia niestresującego otoczenia w poczekalni stomatologicznej. Studenci II roku malarstwa 2022/23, wykonali projekty i realizacje we współczesnych i mieszanych technikach ściennych o tematyce roślinno-zwierzęcej oraz baśniowej. Zespół złożony ze studentek i studentów (9 osób z III roku Malarstwa + 1 osoba z V roku Malarstwa) w ramach dobrowolnej aktywności praktycznej, wykonał malarskie opracowania ścian poczekalni.

Projekt aranżacji wykonała as. Jarosława Pabich-Szmyt. Obrazy studentów zostały wklejone w malarstwo ścienne, tworząc haptyczny wymiar realizacji. Aranżacja wnętrza uwzględnia również trzy realizacje dyplomu. Kierownictwo oraz Pan Prezes UCS podziękowali za owocną współprace ze wzajemnością.

Wspólnie wręczyliśmy dyplomy sygnowane ze strony UCS i ASP we Wrocławiu. Wszystko wskazuje, że dalsza współpraca będzie kontynuowana!