Magdalena Wosik, Lew się leni, słoń się słania...

Opublikowano 30 lis 2021

W Galerii Amfilada Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie już w najbliższą sobotę, 4 grudnia zostanie otwarta wystawa artystki.

Na potrzeby tego galeryjnego placu zabaw przygotowałam specjalne wersje ilustracji z autorskich książek wydanych przez Naszą Księgarnię "Ale draka! Rysuję zwierzaka!" i "Wytęż wzrok! czyli ukryte obrazki". Wykorzystałam swoje ilustracje i wiersze dla dzieci jako elementy inspirujące do zabawy. Czarno-białe obrazy czekają na kolorowanie, dorysowywanie własnych pomysłów i poszukiwanie zagubionych i ukrytych fragmentów. Zwierzakowe litery schowane w Galerii chcą zostać odnalezione i ułożone w słowa. Lew się leni, słoń się słania, a ja zapraszam (nie tylko) do rysowania!
Magdalena Wosik

Olsztyńska wystawa wpisuje się w obchody 25-lecia Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

zamiesćiła azg