Ludwik Kiczura SZKŁO

Opublikowano 23 wrz 2019

Wystawa w Muzeum Regionalnym w Chojnowie potrwa jeszcze do końca października 2019 r.

Serdecznie zaprawszamy na wystawę prac profesora Ludwika Kiczury, który był jednym z filarów Wydziału Ceramiki i Szkła naszej uczelni, w latach 1969 - 2007 kierując Katedrą Szkła.

Profesor Kiczura był także związany z Chojnowem, ponieważ właśnie tam ukończył Liceum Ogólnokształcące.

Chcąc uczcić kunszt artysty, a poniekąd przypomnieć mieszkańcom Chojnowa oraz regionu o twórczości prof. Kiczury, Muzeum Regionalne przygotowało wystawę czasową pod tytułem SZKŁO - Ludwik Kiczura. Zwiedzającym udostępniono ponad 30 obiektów w tym 25 szkieł unikatowych oraz 5 grafik wypożyczonych ze zbiorów rodziny L. Kiczury. Wystawę uzupełniają materiały przybliżające osiągnięcia oraz wizerunek artysty.

Więcej informacji.

zdjęcia: Luiza Czech, publikowane za zgodą Muzeum Regionalnego w Chojnowie