Lubniewice 2024. Międzypokoleniowy Polsko-Izraelski Plener Malarski

Opublikowano 02 sie 2024
mp

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z międzynarodowego pleneru malarskiego w Lubniewicach, w którym uczestniczyły studentki oraz asystentka z Wydziału Malarstwa ASP Wrocław.

Pola Szkwarek, Katarzyna Witek oraz as. Jarosława Pabich-Szmyt z Pracowni Technik Malarskich i Rysunkowych oraz Działań Innowacyjnych nr 406, wzięły udział w międzynarodowym plenerze malarskim w Lubniewicach, który odbył się w dniach 05.07 – 20.07.2024. W wydarzeniu uczestniczyło kilkanaście osób z Polski oraz Izraela – zarówno artystów malarzy jak i studentów uczelni artystycznych – Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Akademii Sztuk Pięknych i Wzornictwa Besaleela (Jerozolima). Uczestnicy pleneru brali udział w licznych prezentacjach, pokazach, dyskusjach, warsztatach psychologicznych i kreatywnych. Całość została zwieńczona wystawą oraz wydaniem katalogu. Wernisaż miał miejsce 19 lipca br. o godz. 18:00 w Zespole Willowo-Ogrodowym, Oddziale Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim.

Partner: Fundacja Przebaczenie i Pojednanie
Dofinansowanie/sponsoring: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, ASP Wrocław, Przystań Lubniewice, Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna itd.
Patronat honorowy: Poseł na Sejm RP Krystyna Sibińska oraz Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
Organizatorem Międzypokoleniowego Polsko-Izraelskiego Pleneru Malarskiego. Lubniewice 2024 jest Fundacja Sztuka Ducha przy współpracy z Muzeum Lubuskim im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim.