Lublin/Wrocław

Opublikowano 02 kwi 2013

Fotorelacja z wernisażu

Lublin - WrocławGaleria Zajezdnia, al. Kraśnicka 25 (wejście od ul. Nałęczowskiej) Otwarcie: 12. 04. 2013. (piątek), godz.: 17.00 Wystawa czynna do 18-go kwietnia. Artyści prezentujący swoje prace związani są z Wydziałem Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, oraz z Katedry Malarstwa i Katedry Mediacji Sztuki z Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Oba ośrodki są ważnymi centrami malarstwa współczesnego w Polsce. Mimo znacznego oddalenia geograficznego wystawa jest świadectwem dobrej i ścisłej współpracy pomiędzy oboma placówkami kształcenia artystycznego. Artyści prezentowani na wystawie stosują szeroki zakres środków wyrazu, od tradycyjnego malarstwa sztalugowego, poprzez obiekt malarski i instalację, aż po działania performatywne. Uczestnicy wystawy: Mariusz Drzewiński, Piotr Korol, Marian Waldemar Kuczma, Michał Marek, Marcin Mierzicki, Bartosz Radziszewski, Adam Skóra, Sławomir Toman, Jacek Wojcie-chowski, Ewa Zarzycka, Tomasz Zawadzki.