Letnia Rezydencja

Opublikowano 20 sie 2014
Letnia Rezydencja

Projekt jest realizowany w ramach dyplomu magisterskiego Karoliny Włodek na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. O wyborze miejsca Letniej Rezydencji zadecydowały korzenie organizatorki, które okazały się dłuższe niż odległość dzieląca Wrocław od rodzinnej wsi Gardzienice.

Siódmego dnia lipca 2014 roku rozpoczęła się w Gardzienicach Letnia Rezydencja.

Do opuszczonej przed dwoma laty Szkoły Podstawowej wprowadziło się czworo twórców z różnych stron:

Krzysztof Bryła

Agnieszka Grajda

Adam Martyniak

Aleksandra Wach

Wystawy towarzyszące Letniej Rezydencji są próbą zapisu tych lipcowych dni:

08.08.2014 – Publiczna Szkoła Podstawowa w Gardzienicach, Gardzienice Pierwsze 102, godz. 18

(przy drodze wojewódzkiej nr 837)

Goście podczas jednodniowej wystawy będą mogli obejrzeć prace rezydentów w kontekście miejsca, w którym powstały. Spojrzeć na wschodnią wieś jako miejsce w którym odnaleźć można również sztukę współczesną.

10.08.2014 – Galeria Zajezdnia, Al. Kraśnicka 25, Lublin, godz. 18

(teren MPK, wejście od ul. Nałęczowskiej)

Wystawa będzie próbą przeniesienia tego co powstało na wsi - do miasta, z wapiennej starej szkoły do white cube. Podążając śladem młodzieży/mieszkańców wsi migrującej/cych do większych miast.

Będzie również okazją do obiektywnego spojrzenia na cały projekt.

Wystawa czynna do 29.08.2014

od wt do pt w godzinach 17 - 19