Lekcja Rysunku z Olafem Brzeskim

Opublikowano 22 paź 2015

W ramach Triennale Rysunku Think Tank lab Triennale w środę 28 i czwartek 29 października będzie możliwość spotkania i wzięcia udziału w lekcji rysunku prowadzonej przez Olafa Brzeskiego. Lekcja odbędzie się w pracowni 115.

Lekcja Rysunku jest częścią projektu Olafa Brzeskiego realizowanego w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich w ramach Think Tank lab Triennale. W wystawie BRUDNOPIS w Salach pod Kopułą Ossolineum, weźmie również udział Kama Sokolnicka, Paweł Jarodzki i Krzysztof Gil. Kuratorką BRUDNOPISU - jednej z czterech wystaw głównych Triennale Rysunku jest Katarzyna Roj, wernisaż wystawy odbędzie się 04.12. 2015 r.

W przyszłym tygodniu proponujemy studentom naszej Uczelni wzięcie udziału w castingu do tego projektu. W środę 28 października zapraszamy do przyjścia do Auli ASP na pl. Polskim o godz. 14.00 z wybranymi 3-5 rysunkami postaci ludzkiej. Postać musi być prawidłowo zakomponowana, a rysunek wskazywać na co najmniej dobre opanowanie warsztatu. Tym razem nie oczekujemy rysunków swobodnie interpretujących postać lecz solidnego rzemiosła! Olaf Brzeski wybierze 24 rysowników i poprosimy dodatkowo o przyjście kilku studentów z poza tej grupy - na wypadek nie stawienia się wszystkich w komplecie dnia następnego.

W czwartek, po godz. 14.00 grupa 24 studentów otoczy kołem specjalnie do tego wydarzenia wybraną modelkę i weźmie udział, razem z autorem projektu, w cztero-godzinnej sesji rysowania. Lekcja Rysunku odbędzie się w pracowni 115 na pl. Polskim.

Zapraszamy Was do przyjścia w środę 28 października o godz. 14.00 do Auli ASP i do współtworzenia wraz z Olafem Brzeskim instalacji rysunkowej, nowego projektu, który zobaczymy 4 grudnia!

.

Strona internetowa Triennale Rysunku: www. ttt.wroclaw.pl