Labirynt [cz.3]

Opublikowano 12 paź 2016

Zapraszamy na fotorelację z wernisażu wystawy studentów Accademia di Belle Arti di Roma, wykładu prof. Dario Evola pt. „Labirynt jako metafora poszukiwań artystycznych” oraz tygodniowego pobytu uzdolnionych studentów z Rzymu we wrocławskiej ASP.

W trakcie wizyty studenci mieli okazję uczestniczyć w pokazach i warsztatach zrealizowanych na Wydz. Ceramiki i Szkła w Laboratorium Palników przez mgr. Beatę Damian- Sperudę, w Pracowni Szkła w Architekturze przez prof. dr hab. Ryszarda Więckowskiego i as. Kalinę Bańkę. Na Wydz. Grafiki i Sztuki Mediów w Katedrze Projektowania Graficznego warsztaty poprowadził ad. Tomasz Pietrek. WEJŚCIEm OD PODWÓRZA przeprowadził po wrocławskim Śródmieściu Gości z Włoch Michał Bieniek kurator ESK 2016 ds. sztuk wizualnych. Bogaty program edukacyjno-kulturalny dopełniła wizyta we wrocławskich muzeach oraz koncert jubileuszowy Wrocławskiej Orkiestry Barokowej w Narodowym Forum Muzyki.

Projekt odbywa się pod patronatem Rektora ASP im. E. Gepperta we Wrocławiu prof. Piotra Kielana, Prezydenta Accademia di Belle Arti di Roma dott. Mario Alì oraz jej Dyrektora, pani prof. Tiziany D'Acchille.

Patronem honorowym projektu jest Konsul Włoch we Wrocławiu pani Monika Przemysława Kwiatosz

Partnerem Projektu jest Instytut Polski w Rzymie.

Koordynatorami projektu są Krystyna Schwarzer- Litwornia, dr Marlena Promna, prof. Dario Evola.

------------
Informacja: dr Marlena Promna
Zdjęcia: Alek Figura, Tomasz Pietrek, Radosław Suliga, Joanna Krajewska, Marlena Promna