Kultura popularna na Bliskim Wschodzie

Opublikowano 15 lut 2012
Katedra Arabistyki i Islamistyki

Zapraszamy do udziału w konferencji naukowej organizowanej przez Uniwersytet Warszawski.

Konferencja organizowana jest pod tytułem "Kultura popularna na Bliskim Wschodzie" przez Katedrę Arabistyki i Islamistyki Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego.

Celem konferencji jest analiza wytworów kultury popularnej oraz jej roli w społeczeństwach Bliskiego Wschodu. Trzy wyszczególnione w podtytule obszary badawcze: religia, rozrywka i polityka, stanowią główne punkty odniesienia, jednak nie wyklucza to innych zagadnień. Konferencja skierowana jest do orientalistów, ale także przedstawicieli innych nauk humanistycznych i społecznych, którzy zajmują się w swoich badaniach problematyką kultury popularnej w społeczeństwach Bliskiego Wschodu.

Osoby chcące czynnie uczestniczyć w konferencji mogą przesyłać zgłoszenia/propozycję swojego wystąpienia do 30 marca 2012r.

Więcej informacji w załączniku poniżej.

info: pbi

popkultura_mena_2012fin.pdf