Kultura Polska na Świecie

Opublikowano 21 Maj 2024
im

Natalia Komorowska z Wydziału Ceramiki i Szkła znalazła się w gronie osób, którym przyznano stypendium Instytutu Adama Mickiewicza “Kultura Polska na Świecie” na udział w tegorocznej konferencji międzynarodowego stowarzyszenia Glass Art Society w Berlinie.

W dniach 15–18 maja 2024 r. odbędzie się w Berlinie coroczna konferencja międzynarodowego stowarzyszenia Glass Art Society. W ramach konferencji zorganizowano wystawy zbiorowe w których udział biorą artyści szkła z całego świata. Tematem tegorocznej konferencji Glass Art Society jest „Berlin: Where Art + Design Meet”, skupiającym się na przestrzeni, w której sztuka spotyka się z designem, synergii między nimi oraz relacjach między artystami i projektantami. Cały program konferencji dostępny jest pod adresem: https://www.glassart.org/.../berlin-2024/program-schedule/.

Natalia Komorowska prezentuję prace na dwóch wystawach:. „Evolution” dla wschodzących talentów, młodych-artystów pracujących głównie w szkle, jak i w wystawie pt. „Trace” badającej sposoby, w jaki sposób w zrównoważony rozwój pojawia się w praktyce szklanej. W ramach aktywności na konferencji GAS będzie asystentką podczas autorskich warsztatów artystki Siobhan Healy.

Natalia Komorowska jest obecnie studentką w Katedrze Ceramiki i w tym roku realizuję pracę magisterską pod kierunkiem prof. Przemysława Lasaka.