Książka Dobrze Zaprojektowana – zacznijmy od dzieci. Nasze studentki w gronie laureatów!

Opublikowano 15 Maj 2018

11 maja poznaliśmy wyniki konkursu na studencką książkę dla dzieci.

Na wystawę pokonkursową zakwalifikowane zostały prace czterech naszych studentek i absolwentek. Wobec ogromnej konkurencji i wysokiego poziomu prac samo uczestnictwo w wystawie to już spore wyróżnienie. Tymczasem wszystkie autorki znalazły się także w gronie laureatów konkursu.

Malwina Hajduk za książkę „Jak duch gór został nazwany Liczyrzepą i inne sudeckie opowieści", która była jej pracą dyplomową w Pracowni Ilustracji (ad. Tomasz Broda, as. Marek Rybicki) otrzymała Wyróżnienie Honorowe Jury.Kolejna absolwentka tej Pracowni – Weronika Leciak – także za pracę dyplomową, autorską książkę „365 dni życia myszy" otrzymała wyróżnienie Jury Dziecięcego oraz Nagrodę Wydawnictwa Wytwórnia. Jury Dziecięce wyróżniło także studentkę z Pracowni Książki (ad. Joanna Skrzypiec, ad. Magdalena Wosik) Barbarę Kinach za autorską książkę pop-up „Podwodny świat". Tegorocznej dyplomantce, studentce z Pracowni Książki – Alicji Grobelce za autorską książkę „ZOO" przypadła Nagroda Wydawnictwa Widnokrąg.
GRATULUJEMY!!!

info: M. Wosik