Ksiązka artystyczna_Katedra Scenografii

Opublikowano 16 mar 2016
Warsztaty z Ksiązki artystycznej

W dniach 29 i 14 marca 2016 w Katedrze Scenografii miały miejsce warsztaty na temat książki artystycznej, prowadzone przez mgr Annę Juchnowicz...

...obecnie studentkę II roku studiów doktoranckich na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów. W ramach tych spotkań studenci zapoznali się z różnymi książkami artystycznymi stanowiącymi inspirację dla autorki, poznali podstawowe metody budowania książki artystycznej, najczęściej występujące etapy pracy nad nią, a także niektóre kwestie dotyczące prac introligatorskich i samej definicji książki artystycznej. Na drugim spotkaniu studenci zapoznali się z dotychczasowym dorobkiem autorki, który stanowi część wykonywanego przez nią cyklu pt.: „Na pograniczu tekstu i obrazu: książki artystyczne inspirowane poezją Safony, oraz zagadnienia nieobecności inspirowane brakującymi fragmentami". Studenci przedstawiali pomysły na swoje własne książki i konsultowali ewentualne problemy związane z ich realizacją.

info/foto A. Juchnowicz

Zamieścił Damian Banasz