KSIĄŻKA ARTYSTYCZNA – Wystawa w Opolu

Opublikowano 04 Maj 2016
Ka1

KSIĄŻKA ARTYSTYCZNA Opole Galeria MBP Zamostek, wernisaż: czwartek, 12 maja 2016, g.18

KSIĄŻKA ARTYSTYCZNA
Opole Galeria MBP Zamostek,
wernisaż: czwartek, 12 maja 2016, g.18

Uczestnicy wystawy:
Matylda BRUNIECKA
Maja ŁANGOWSKA
Weronika LECIAK
Monika MADURSKA
Alicja MASIUKIEWICZ
Paulina PLUTA
Marta PRZECISZEWSKA
Marta RZEŹNICZEK
Weronika SKONIECZNA
Kalina SZYMKIEWICZ
Wera ŚLIWOWSKA
Temuulen TSOGTSAIKHAN
Julia ZAJUSZ

Warsztaty „Introligatorstwo jako rzemiosło artystyczne. Książka pokazana pod kątem zdobnictwa opraw i inspirowana rozwojem tego rzemiosła na przestrzeni wieków" odbyły się na przełomie roku 2012 i 2013. Były skierowane do studentów Katedry Projektowania Graficznego ASP im. E. Gepperta we Wrocławiu. Poprowadziła je absolwentka Wydziału Grafiki w Narodowej Akademii Sztuk Pięknych w Kijowie oraz wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych Katia Zubakhina.
Artystka podczas warsztatów dzieliła się z uczestnikami tajnikami niezwykle rzadkiej i ginącej już sztuki unikatowego zdobienia książki i przybliżała im dawne techniki introligatorskie. Studenci poznawali konstrukcję książki realizując własne autorskie pomysły. Efekty warsztatów prezentujemy już kolejny raz.
Co może wyniknąć ze spotkania wyobraźni i rzemiosła? Zapraszam do obejrzenia wystawy!
Magdalena Wosik
Kierownik Katedry Projektowania Graficznego