Konkurs na stanowiska kuratorów Galerii MD_S na rok 2019/2020.

Opublikowano 31 paź 2019

Ogłoszenie wyników.

Dnia 30 października 2019 odbyło się posiedzenie komisji konkursowej II etapu konkursu na stanowisko kuratorów Galerii MD_S w składzie:

dr hab. Beata Mak-Sobota,dr hab. Magdalena Grzybowska,
dr Anita Wincencjusz-Patyna

oraz przedstawiciele Samorządu Studenckiego ASP Wrocław:

Jan Głąb,
Ida Sielska.

Do II etapu konkursu zakwalifikowały się 3 zespoły składające się ze studentów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W wyniku przeprowadzenia selekcji w formie rozmowy kwalifikacyjnej z każdym z zespołów, komisja postanowiła wybrać na stanowisko kuratorów MD_S zespółw składzie:

Agnieszka Apoznańska, Nikita Krzyżanowska, Sebastian Milewski.

Uzasadnienie wyboru: Zespół charakteryzuje otwartość postaw i koncepcji kuratorskich. Oferta przez nich przedstawiona ma na celu umocnienie pozycji Galerii zarówno we wrocławskim, jak i ogólnopolskim środowisku artystycznym i akademickim. Przedstawiony przez nich program wydaje się być gwarantem szerokiego spektrum działań twórczych oraz potencjalnego zwiększenia grupy twórców i odbiorców Galerii MD_S.

Serdecznie dziękujemy wszystkim kandydatom za udział w konkursie i zaangażowanie. Gratulujemy zwycięzcom!

info: Samorząd Studencki