Konkurs na realizacje artystyczne inspirowane osobą oraz twórczością G. Hauptmana

Opublikowano 25 paź 2024
azg

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu we współpracy z Muzeum Miejskim Dom Gerharta Hauptmanna w Jeleniej Górze ogłasza konkurs przeznaczony dla studentów naszej Akademii studiujących w bieżącym roku akademickim 2024/25.

Celem konkursu jest stworzenie, prezentacja i promocja wartościowych realizacji artystycznych inspirowanych osobą oraz twórczością Gerharda Hauptmana, związanego z Dolnym Śląskiem dramaturga i powieściopisarza, laureata literackiej Nagrody Nobla. Hauptman w latach 1880-1882 studiował rzeźbę w dzisiejszej Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (wówczas: Königliche Kunst und Kunstgewerbeschule, Breslau). Intencją organizatorów konkursu jest zorganizowanie wystawy prac konkursowych w Muzeum G. Hauptmana w Jeleniej Górze-Jagniątkowie, mieszczącym się w domu ściśle związanym z życiem noblisty, który powstał z jego intencji i w którym mieszkał i pracował. Przedmiotem konkursu jest przyznanie trzech Nagród osobom, których realizacje wraz z innymi pracami wyłonionymi w drodze konkursu i wybranymi przez organizatorów, zostaną zaprezentowane w ramach wspólnej wystawy. Prace konkursowe mogą powstać zarówno w tradycyjnych technikach (malarstwo, grafika, rzeźba) jak też uwzględniając współczesne narzędzia takie jak: animacja, video i multimedia.

Więcej szczegółów w regulaminie konkursu, zapraszamy do udziału.

Karta zgloszenia do konkursu G. Hauptmana.
doc, 38.5 KB
Karta zgloszenia do konkursu G. Hauptmana.
doc, 46 KB