KONKURS NA PROJEKT MEBLI TARASOWYCH ROZSTRZYGNIĘTY!

Opublikowano 01 lip 2020

Znamy zwycięzców konkursu Korner Design Awards na projekt mebli tarasowych.

Jury konkursu wyłoniło trzech Laureatów oraz przyznało jedno Wyróżnienie.

Miejsce I

Kod Autora projektu: MEA

Autor: Marta Augustyniak

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Wydział Architektury Wnętrz, Wzornictwa i Scenografii, Pracownia Projektowania Mebli I

Miejsce: II

Kod Autora projektu: 132333

Autor: Natalia Banasiak

Miejsce: III

Kod Autora projektu: JULDAB

Autor: Julia Dąbrowska

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Wydział Architektury Wnętrz, Wzornictwa i Scenografii, Pracownia Projektowania Narzędzi i Środowiska Pracy

Wyróżnienie:

Kod Autora projektu: 123459

Autor: Kamila Wiatr

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Wydział Malarstwa i Rzeźby, Pracownia Projektowania Rzeźby w Architekturze i Urbanistyce

Na konkurs wpłynęło 27 projektów z różnych Wydziałów. Autorzy projektów byli anonimowi. Wszystkie projekty były na wysokim poziomie i spełniały kryteria konkursowe określone w Regulaminie konkursu. Komisja konkursowa dokonała analizy nadesłanych prac zgodnie z przyjętymi w Regulaminie kryteriami. Ocenie podlegały:

funkcjonalność – meble przeznaczone do użytku zewnętrznego, bezpieczeństwo – meble spełniające wymogi bezpieczeństwa z uwzględnieniem warunków atmosferycznych, wykorzystanie w projekcie płyt Duropal HPL Compact Exterior firmy Pfleiderer (materiałów wskazanych przez Organizatora konkursu), estetyka – meble o wysokich walorach estetycznych, oryginalność i pomysłowość – meble o dużych możliwościach aranżacyjnych, modułowe, mobilne, nowoczesne.

Skład Jury:

dr hab. Urszula Smaza-Gralak, prof. – Dziekan Wydz. Architektury Wnętrz, Wzornictwa i Scenografii, Katedra Scenografii, ASP Wrocław dr hab. Wacław Kowalski, prof. uczelni – Wydz. Architektury Wnętrz, Wzornictwa i Scenografii, Katedra Mebla, ASP Wrocław dr hab. Agata Danielak-Kujda, prof. uczelni – Prodziekan Wydz. Architektury Wnętrz, Wzornictwa i Scenografii, Katedra Wzornictwa, ASP Wrocław dr hab. Maciej Albrzykowski, prof. uczelni – Wydział Rzeźby, Katedra Rzeźby i Działań Przestrzennych, ASP Wrocław dr hab. Artur Skowroński, prof. uczelni – Wydział Grafiki i Sztuki Mediów, Katedra Projektowania Graficznego, ASP Wrocław dr Andrzej Kosowski – Wydział Rzeźby, Katedra Technik Rzeźbiarskich, ASP Wrocław inż. Wojciech Orzechowski – Kanclerz ASP Wrocław mgr Iga Kattner – Trade Marketing Manager, Pfleiderer Polska Sp. z o.o. mgr Grzegorz Woźniak – Trener ds. produktów HPL, Pfleiderer Polska Sp. z o.o. mgr Marcin Skibiński – Członek Zarządu firmy Korner Sp. z .o.o. mgr Anna Stępkowska – Dyr. ds. projektów Korner Design (as. Katedra Projektowania Graficznego, ASP Wrocław) mgr Jarosław Nowak – Koordynator Wzornictwa Przemysłowego i Wdrożeń Korner Design

Organizatorem konkursu jest firma Korner Sp. z o.o. Partnerem Strategicznym firma Pfleiderer. Konkurs został przeprowadzony we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Celem konkursu było wyłonienie najciekawszych projektów mebli dedykowanych na taras wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, znajdujący się na dachu budynku przy ul. Traugutta 19/21 (Centrum Sztuk Użytkowych, Centrum Innowacyjności). Warunkiem konkursu było wykorzystanie w projekcie płyt meblowych wskazanych przez Organizatora Konkursu t.j. kolekcji Duropal HPL Compact Exterior firmy Pfleiderer.

Zwycięski projekt (I nagroda główna) zostanie zrealizowany przez Organizatora konkursu we współpracy z Laureatem. Organizator konkursu przyzna nagrody pieniężne dla I, II i III miejsca określone Regulaminem konkursu oraz upominek dla wyróżnionego projektu. Laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i życzymy wielu sukcesów! Profesorom, dydaktykom oraz asystentom dziękujemy za zaangażowanie w przebieg konkursu w ich pracowniach i opiekę nad studentami.

Szczególne podziękowania należą się Firmie Korner i Pfleiderer za owocną współpracę, dzięki której studenci zostali wyposażeni w wiedzę i umiejętności przydatne do pracy z Klientem w obszarze projektowym i wdrożeniowym. Obie firmy stanęły na wysokości zadania – przeprowadziły szkolenie dla studentów, dostarczyły próbki materiałowe, a przed wszystkim zaoferowały wysokie nagrody dla zwycięskich prac. Jesienią planowana jest wystawa nadesłanych projektów.

Organizatorzy i partnerzy konkursu:

Korner Sp. z o.o., Korner Design, Pfleiderer, ASP Wrocław

Koordynatorzy konkursu: