KONKURS NA PROJEKT ARANŻACJI KAWIARNI ROZSTRZYGNIĘTY!

Opublikowano 13 cze 2014

Znamy już laureatów konkursu "Nasze Miejsce" na projekt aranżacji kawiarni usytuowanej w budynku Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. (Wejście od ul. Modrzewskiego)

Spośród 10 projektów zgłoszonych na konkurs Jury zdecydowało się wyróżnić trzy propozycje:

I MIEJSCE: Katarzyna Rutkowska, Monika Polak, Joanna Nowińska (II rok, Malarstwo)
II MIEJSCE: Grażyna Mrowiec (II rok, Malarstwo)
III MIEJSCE: Paweł Sobolewski (III rok, Malarstwo)

Projekty powstawały w Pracowni Malarstwa Architektonicznego i Sztuki w Przestrzeni Publicznej prowadzonej przez. prof. nadzw. Adama Chmielowca i Sonię Ruciak.

Ideą konkursu było zaaranżowanie miejsca spotkań. Dążyliśmy do stworzenia przestrzeni idealnej do odpoczynku i relaksu. Miejsca, w którym posiłek i kawa staną się pretekstem do dyskusji i inspiracją do realizacji artystycznych działań. Zwycięski projekt autorstwa Katarzyny Rutkowskiej, Moniki Polak, Joanny Nowińskiej, którego zdjęcia możemy obejrzeć poniżej, zostanie zrealizowany na przełomie września i października 2014 roku. Nagrodzone oraz pozostałe projekty można zobaczyć na wystawie pokonkursowej w kawiarni, w budynku ASP we Wrocławiu.

Prace zgłoszone na konkurs oceniało Jury, obradujące w składzie:
Prof. Piotr Kielan - Rektor ASP we Wrocławiu - Przewodniczący komisji
Prof. Agata Danielak- Kujda - Prorektor ds. artystyczno- badawczych i naukowych
Prof. Ludwik Żelaźniewicz- Prorektor ds. dydaktyki
Inż. Wojciech Orzechowski - Kanclerz ASP we Wrocławiu
Prof. nadzw. Wojciech Pukocz - Dziekan Wydziału Malarstwa i Rzeźby
Prof. Jacek Szewczyk - Dziekan Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów
Prof. Małgorzata Dajewska - Dziekan Wydziału Ceramiki i Szkła
Ad. dr Urszula Smaza- Gralak - Dziekan Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa
Prof. nadzw. Adam Chmielowiec, Sonia Ruciak - Prowadzący Pracownię Malarstwa Architektonicznego i Sztuki w Przestrzeni Publicznej
Dorota Bosek, Bogusław Bosek - Prowadzący kawiarnię ASP we Wrocławiu
LAUREATOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Zobacz informację na blogu pracowni.
informacja: Adam Chmielowiec, Sonia Ruciak