Konkurs na plakat „Święto Wrocławia” rozstrzygnięty.

Opublikowano 18 Maj 2015

Konkurs na plakat „Święto Wrocławia” organizowany jest od 2000 r. przez Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu i Wrocławski Urząd Miasta

Konkurs ma na celu uzyskanie plakatów zachęcających Wrocławian do radosnego, twórczego przeżycia święta. Adresatami konkursu są studenci Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów. W 2015 r. odbyła się jego 16. edycja. Prace studentów portretują i jednocześnie promują Wrocław podkreślając jego historyczną i współczesną rangę w Europie oraz znaczenie dla kultury europejskiej. Plakaty tegorocznej edycji Święta Wrocławia uwzględniają kontekst Wrocławia – Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. Główny motyw przedstawieniowy plakatu stanowi akronim ESK z dopełnieniem cyfrowym 2016.

Komisja Konkursowa powołana do oceny projektów plakatów w składzie:

1. Jerzy Skoczylas – przewodniczący Komisji Kultury i Nauki Rady Miejskiej Wrocławia

2. Joanna Hajłasz – Wydział Kultury Urzędu Miasta we Wrocławiu

3. prof. Jan Jaromir Aleksiun – Wydział Grafiki i Sztuki Mediów ASP we Wrocławiu

4. Natalia Romaszkan – Dział ds. Projektów Wizualnych Wrocław Europejska Stolica Kultury 2016

5. ad. Magdalena Wosik – Wydział Grafiki i Sztuki Mediów ASP we Wrocławiu

6. prof. Ludwik Żelaźniewicz – Wydział Grafiki i Sztuki Mediów ASP we Wrocławiu

7. prof. Eugeniusz Smoliński – Wydział Grafiki i Sztuki Mediów ASP we Wrocławiu

8. as. mgr Michał Matoszko – Wydział Grafiki i Sztuki Mediów ASP we Wrocławiu

9. ad. dr hab. Artur Skowroński – Wydział Grafiki i Sztuki Mediów ASP we Wrocławiu

przyznała następujące nagrody:

I miejsce – 2000 zł Miłosz Wachulski

II miejsce – 1200 zł Michał Leończuk

III miejsce – 800 zł Magdalena Smoleń

Zwycięskie prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej, którą będzie można obejrzeć na ulicy Świdnickiej od 16 do 29 czerwca. 22 czerwca o godz. 12.00 odbędzie się wernisaż wystawy oraz wręczenie dyplomów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i gratulujemy laureatom!

info : Maciej Majchrzak

zamieścił : Jacek Kotowicz