Konkurs na kuratorów galerii MD_S

Opublikowano 24 paź 2018

Ogłoszenie wyników.

Dnia 23 października 2018 odbyło się posiedzenie komisji konkursowej II etapu konkursu na stanowisko kuratorów Galerii MD_S w składzie: Prof. Krzysztof Skarbek
Prof. nadz. Beata Mak-Sobota
Dr Anita Wincencjusz-Patyna
oraz przedstawiciele Samorządu Studenckiego ASP Wrocław:
Jan Głąb
Jakub Syrkowski

Do II etapu konkursu przystąpiło 5 zespołów składających się ze studentów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Na podstawie analizy przedstawionej przez każdy zespół dokumentacji konkursowej (CV uczestników, portfolia, programy działania galerii oraz listy motywacyjne) oraz w wyniku przeprowadzenia selekcji w formie rozmowy kwalifikacyjnej z każdym zespołów, komisja postanowiła jednomyślnie wybrać na stanowisko kuratorów galerii MD_S zespół w składzie:

Wiktoria Owczarek, Oskar Kolbert, Joanna Kozłowska

Uzasadnienie wyboru: Zespół przedstawił ciekawy i atrakcyjny pod względem profilu wydarzeń plan prowadzenia Galerii MD_S. Uwagę komisji zwróciła prostudencka postawa, uwzględniająca ideę funkcjonowania galerii jako miejsca dla sztuki, której autorzy to przede wszystkim studenci oraz fakt, że zespół przewiduje prezentacje różnorodnych działań twórczych, także w formie warsztatów, które zamierza dokumentować. Za ważne i wartościowe uznano uwzględnienie w działaniach związanych z funkcjonowaniem galerii włączenie okolicznej społeczności i instytucji. Ponadto za atut komisja uznała posiadane juz przez grupę doświadczenie wspólnej pracy zespołowej i została przez komisję odebrana, jako dobrze merytorycznie przygotowana do powierzenia im funkcji kuratorów galerii.

info. Samorząd Studencki