Konkurs dla studentów ASP we Wrocławiu

Opublikowano 13 sty 2014

Minęło 100 lat od urodzin patrona Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich Uniwersytetu Wrocławskiego, Centrum, Willy’ego Brandta (18 grudnia 2013 roku), wybitnego niemieckiego polityka i męża stanu.

W tym roku przypada 55. rocznica wyboru Willy'ego Brandta na kanclerza Republiki Federalnej Niemiec. Te dwa wydarzenia zachęciły nas do stworzenia projektu popularnonaukowego, którego głównym założeniem jest przypomnienie postaci Willy'ego Brandta młodym pokoleniom Polaków oraz utrwalenie i spopularyzowanie jego wkładu w proces pojednania polsko-niemieckiego. By uczcić postać tego wielkiego polityka i męża stanu, Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu i Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich Uniwersytetu Wrocławskiego ogłasza konkurs uczelniany na dzieło z zakresu malarstwa i multimediów. Przyjmowane będą projekty prac, które związane są z osobą niemieckiego kanclerza. Zwycięzcę ostatecznie wyłoni jury złożone z przedstawicieli ASP oraz Centrum. Projekty będą wystawione i opublikowane w katalogu. Zwycięski projekt zostanie zrealizowany przez autora, (oraz grupę pomocniczą studentów) na ścianie zewnętrznej Centrum. Najciekawsze projekty multimedialne będą promowały nasze przedsięwzięcia. Zwycięska praca oprócz realizacji zostanie uhonorowana okolicznościową kartką pocztową. Projekty i prace można składać do końca marca 2014 r. w Dziekanacie Wydziału Malarstwa i Rzeźby ASP. Projekty malarskie w skali 1:10 na papierze ze znakiem autora, plus koperta zaklejona ze znakiem, danymi i kontaktem, oraz zgodą na upowszechnianie. Pole projektowe pod malarstwo, to wymiary: wysokość do okien ok. 7 m., szerokość 8m., projekty multimedialne na płytach DVD/CD, wraz z kopertą.

W imieniu organizatorów prof. ASP Jacek Jarczewski

Organizatorzy:

Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu prof. Piotr Kielan,

Dyrektor i Kierownik Katedry Historii Najnowszej Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy'ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego prof. Krzysztof Ruchniewicz

informacja: Jacek Jarczewski
zamieścił: Leszek Sołtys