Konferencja „Nadmiar i Brak"

Opublikowano 20 lis 2013

Już wkrótce: konferencja interdyscyplinarna "Nadmiar i Brak" sobota-niedziela 30.11-01.12. CSU.CI ASP ul. Traugutta 21, wernisaż wydarzeń artystycznych: sobota 30. listopada, godz. 19.00

Charakteryzując współczesność mówi się często o nadmiarze: nadmiarze rzeczywistości, nadprodukcji obrazów i informacji, nadmiernej konsumpcji. Jednocześnie wymienić można obszary dotkliwego braku i pustki. Dzisiejszy nadmiar wydaje się entropiczny i inflacyjny - nie prowadzi do pełni, lecz wprost do braku. Pojawia się szereg pytań: czy równowaga, bądź jej brak, mają charakter obiektywny? Czy są immanentną właściwością rzeczywistości, czy jedynie naszym subiektywnym jej osądem?

Na te m.in. pytania będą próbowali odpowiedzieć uczestnicy interdyscyplinarnej konferencji „Nadmiar i Brak", która odbędzie się w dniach 30 listopada - 1 grudnia 2013 roku w Centrum Sztuk Użytkowych - Centrum Innowacyjności Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta. Organizatorami wydarzenia są Akademia Młodych Uczonych i Artystów, Wrocławskie Centrum Akademickie, Uniwersytet Wrocławski oraz Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta, przy współpracy z Kołem Inicjatyw Społecznych Studentów UWr oraz Kołem Naukowym Studentów Socjologii UWr. Patronami medialnymi wydarzenia są Akademickie Radio Luz oraz pismo artystyczne Format. Celem konferencji jest stworzenie przestrzeni dla interdyscyplinarnego dialogu przedstawicieli różnych dziedzin nauki i sztuki. Wydarzenie stanowi zwieńczenie cyklu imprez naukowo-artystycznych organizowanych przez Akademię Młodych Uczonych i Artystów w 2013 roku, obejmujących m.in. wykłady, konkurs fotografii socjologicznej, seminaria naukowe i warsztaty interdyscyplinarne.

Formuła konferencji, nawiązując do idei jedności sztuki i nauki, łączy wykłady, seminaria oraz wydarzenia artystyczne. Wśród zaproszonych prelegentów są m.in. prof. Alicja Chybicka (kierownik Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu), prof. Włodzisław Duch (fizyk specjalizujący się w fizyce komputerowej, informatyce stosowanej i kognitywistyce), prof. Jolanta Zakrzewska-Czerwińska (biolog molekularny, biotechnolog, kierownik Zakładu Mikrobiologii Molekularnej na Uniwersytecie Wrocławskim) czy dizajner dr Bartosz Mucha (autor projektu Poor Design). Wydarzeniom naukowym towarzyszyć będą wystawy artystów związanych z Wydziałem Grafiki i Sztuki Mediów (kuratorzy: Jakub Jernajczyk, Paweł Lisek) oraz Malarstwa i Rzeźby (kuratorzy: Anna Kołodziejczyk, Łukasz Huculak) Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu (wernisaż: CSU.CI ASP, sobota godz. 19).

Konferencja odbędzie się w auli Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności przy ul. Traugutta 21 we Wrocławiu. Otwarcie zaplanowane jest na dzień 30 listopada 2013 (sobota) o godz. 10:00. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Informacja: Łukasz Huculak
Zamieścił: Leszek Sołtys