Konferencja (fotorelacja z otwarcia)

Opublikowano 18 mar 2016

Pierwsza Ogólnopolska Konferencja „Koncepcje i praktyki badań, kreacji i dydaktyki na kierunkach medialnych uczelni artystycznych”, towarzysząca Konkursowi Najlepszych Dyplomów Sztuki Mediów.

Konferencja odbyła się w dniach 15-16 marca 2016 r. w Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności (Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, ul. Traugutta 19/21, Sala Audiowizualna 410).

Program konferencji:

Dzień I (wtorek, 15.03.2016)

14.00 – rozpoczęcie konferencji, powitanie Gości – Prof. Jacek Szewczyk (ASP Wrocław) 14.15 – panel wykładów teoretycznych (prowadzący: dr Jakub Jernajczyk)- Piotr Krajewski (WRO Art Center): Czy sztuka mediów ma swoją klasykę?
    - Prof. Antoni Porczak (ASP Kraków): Mediacje medialne
    - Prof. Ryszard W. Kluszczyński (Uniwersytet Łódzki): Inter- / new- / trans- / czy post-media? art@science w pejzażu współczesnych sztuk medialnych. 15.45 – przerwa na kawę
    16.00 – obiad dla uczestników konferencji
    19.00 – wernisaż wystawy i ogłoszenie wyników Konkursu Najlepszych Dyplomów Sztuki Mediów w Centrum Sztuki WRO

Dzień II (środa, 16.03.2016)

10.00 – prezentacje uczelni artystycznych (prowadzący: dr hab. Marek Grzyb)

- Prof. Artur Tajber, Wydział Intermediów (ASP Kraków): Intermedia Kraków

- Dr Maja Wolińska, Pracownia Perswazji Medialnej (ASP Wrocław): Drogi, ścieżki, tropy – metody konstruowania nieliniowych, interaktywnych narracji audiowizualnych na przykładzie działań studentów Katedry Sztuki Mediów.

- Prof. Kamil Kuskowski, Pracownia Działań Audiowizualnych i Animacji (AS Szczecin): Redefinicja i powtórzenie – czyli ile Akademii w Akademii w kontekście 100-lecia dadaizmu.
    - Prof. Grzegorz Przyborek, Pracownia Fotografii (ASP Łódź): Czy współczesne media pomijają wyobraźnię? Jak kształcić niekonwencjonalnie?

11.45 – przerwa na kawę
    12.00 – prezentacje uczelni artystycznych (prowadząca: dr Agnieszka Jarząb)

- Prof. Marek Wasilewski, Pracownia Wideo (UA Poznań): Akademia bez ścian

- Prof. Grzegorz Klaman, I Pracownia Intermedialna (ASP Gdańsk): Uporczywy performatyw – praktyki adaptacyjne

- Prof. Marian Oslislo, Pracownia Nowych Mediów (ASP Katowice): Multimedia z WP

- Dr hab. Prot Jarnuszkiewicz, Pracownia Narracji Fotograficznej (ASP Warszawa): Proces budowania świadomości i cech przekazu wizualnego jako metoda kształcenia na kierunku sztuka mediów.

13.45 – przerwa na kawę
    14.00 – debata z dyskusją (prowadzący: dr Michał Jakubowicz; uczestnicy: Małgorzata Michałowska, Irmina Rusicka, Kamila Wolszczak, Maciej Bączyk)
    15.00 – zakończenie obrad – Prof. Ireneusz Olszewski (ASP Wrocław)

Więcej informacji na stronie: http://mediaart.asp.wroc.pl/aktualnosci/00329_konferencja