Opublikowano 27 paź 2020

Apel Kolegium Rektorskiego Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu

Szanowni Państwo,

Stojąc na czele społeczności akademickiej ASP we Wrocławiu, a także mając na względzie dobro Obywateli naszego kraju ponad wszelkimi podziałami, czujemy się w obowiązku zaapelować o pilne znalezienie sposobu rozwiązania sytuacji w Polsce zaistniałej po ogłoszeniu opinii Trybunału Konstytucyjnego w sprawie prawa aborcyjnego.

W naszym odczuciu ogłoszenie tak kontrowersyjnej decyzji w czasie trwającej pandemii i w dobie nałożonych na społeczeństwo obostrzeń epidemicznych, jest ze strony rządzących aktem braku odpowiedzialności za zdrowie i życie protestujących Polek i Polaków. Trudno oprzeć się wrażeniu, że osobom, którym powierzono stanowienie prawa, nie leży na sercu los tysięcy ludzi zmuszonych do wyrażenia swojej dezaprobaty mimo ryzyka zakażenia wirusem Sars-CoV-2.

prof. Wojciech Pukocz – Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu

dr hab. Beata Mak-Sobota - Prorektor ds. dydaktycznych i studenckich

dr hab. Marta Płonka - Prorektor ds. naukowych i współpracy z podmiotami zewnętrznymi

dr hab. Michał Staszczak - Prorektor ds. współpracy międzynarodowej i promocji