Komiks - sesja III, ostatnia

Opublikowano 09 gru 2013
Komiks

Zapraszamy na ostatni cykl wykładów o komiksie prowadzonych przez dr Tomasza Marciniaka

Komiks -Osiągnięcia i wartości artystyczne w kontekście historii społecznej

Katedra Projektowania Graficznego ASP we Wrocławiu

9 – 11 grudzień 2013

Kobiety i kleksy, bo to nie tylko męska zabawa - underground i ziny lat 90-tych - Tomasz Lew Leśniak i Rafał Skarżycki: Jeż Jerzy – salatka komiksowa czyli Michał Śledziu Śledziński - religia; czy tylko cukierkowo? - wizerunek księdza w polskim komiksie - reklama i propaganda - problemy społeczne i rzeczywistość: czy komiks jest „komiksowy"? - nowe polskie trendy: historia najnowsza, komiks socjologiczny, komiksy lokalne – czy istnieją komiksy wrocławskie? - Henryk J. Chmielewski, Tytus, Romek i A'tomek i inne komiksy usłużne – reklama i propaganda w komiksie - odradzenie polskiego komiksu dziecięcego? - edukacyjne walory polskiego komiksu - imprezy dla twórców i miłośników, konwenty, wydawnictwa - wystawy i wystawiennictwo - uwag kilka o procesie twórczym - czy na TYM da się zarobić?

poniedziałek, 9 grudnia, g. 18 - 20

wtorek, 10 grudnia, g. 17. - 20, sala 306, ul. Modrzewskiego

środa, 11 grudnia, g. 17 - 20

BONUS: wykład, piątek, trzynastego

Jak historia kołem się potoczyła. O roli i miejscu komiksu w cywilizacji obrazkowej, 13 grudnia 2013 g. 9.00-9.15 na konferencji "Cywilizacje w perspektywie socjologicznej. Stan i kierunki badań nad cywilizacjami współczesnego świata". Instytut Socjologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Koszarowa 3, sala 240.

Informację zamieścił: Damian Langosz