Koło Naukowe Studentów Scenografii – Festiwal Boska Komedia.

Opublikowano 10 gru 2018

W dniach 8-9 grudnia, studenci I i II roku Katedry Scenografii wraz z opiekunem kola Jakubem Syrkowskim wzięli udział w wydarzeniach krakowskiego festiwalu teatralnego Boska Komedia. Festiwal jest wydarzeniem międzynarodowym, o szczególnej randze -organizowany od 2008 roku przez krakowski Teatr Łaźnia Nowa.

Studenci wzięli udział w spotkaniu z jednym z najważniejszych polskich reżyserów teatralnych – Krystianem Lupą w Małopolskim Ogrodzie Sztuki oraz spektakl „Wałęsa w Kolonos" w Teatrze Łaźnia Nowa w reżyserii Bartosza Szydłowskiego - dyrektora artystycznego festiwalu.

Drugiego dnia zwiedzili Cricotekę (Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora): wystawę „Tadeusz Kantor. Odsłona czwarta. Rzeźba" oraz wystawę poświęconą twórczości Marii Jaremy. Następnie obejrzeli wystawy czasowe oraz kolekcją stałą w Muzeum Sztuki Współczesnej Mocak oraz organizowane w tym czasie Targi Książek o Sztuce. Ze szczególnym zainteresowaniem przeanalizowali instalację Krystiana Lupy „Live Factory 2" zbudowana na bazie scenografii do spektaklu „Factory 2".

Wyjazd został dofinansowany ze środków Samorządu Studenckiego na działania Kół Naukowych.

tekst: Julia Drapejkowska

fot. Jakub Syrkowski