KOŁO MUZEUM #386

Opublikowano 24 wrz 2014
KOŁO MUZEUM #386

Projekt stworzony na ASP startuje we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim!

W lutym bieżącego grupa studentów w ramach warsztatów Wspólne Miasto, prowadzonych na naszej uczelni, stworzyła koncepcję zagospodarowania placu Strzegomskiego we Wrocławiu. Projekt nazywa się KOŁO MUZEUM, ma nr. 386 i zakwalifikował się do głosowania o przyznanie środków w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Zespół w składzie Dominika Mączka, Hanna Skąpska, Helena Tyniec, Magdalena Orzeł, Marcin Derej i Filip Potoczek walczy o głosy nie tylko mieszkańców Wrocławia, lecz wszystkich, którzy cenią społeczną inicjatywę w celu zmiany przestrzeni miejskiej na lepsze.

Projekt pokazywany był na wystawie "było, jest, będzie" w MWW w maju tego roku.

Sami studenci projekt opisują w następujący sposób: "Chcemy uspołecznić przestrzeń placu Strzegomskiego we Wrocławiu. Dziś to zbiór przypadkowych form, a całe miejsce otoczone jest z trzech stron ruchliwymi ulicami. Chcemy stworzyć miejsce przyjazne mieszkańcom okolicy, pracownikom pobliskich biur, emerytom, rodzinom i turystom, którzy odwiedzają Muzeum Współczesne Wrocław. Miejsce, gdzie przyjemnie będzie przyjść i odpocząć. Posługując się formą koła, chcemy zróżnicować powierzchnię placu, stworzyć miejsca zielone, elementy małej architektury i meble miejskie. Nowe oświetlenie sprawi, że przestrzeń ta będzie bezpieczna również w nocy i dostępna dla wszystkich Wrocławian."

Jeśli projekt wygra pulę na realizację, uda się stworzyć miejsce przyjazne mieszkańcom okolicy, pracownikom pobliskich biur, emerytom, rodzinom i turystom, którzy odwiedzają Muzeum Współczesne Wrocław. Miejsce, gdzie przyjemnie będzie przyjść i odpocząć. Nowe oświetlenie sprawi, że przestrzeń ta będzie bezpieczna również w nocy i dostępna dla wszystkich Wrocławian.

W załączeniu zdjęcia z warsztatów na których powstawała koncepcja, pierwsze wizje placu - makieta, rysunki przedstawiające schematy funkcji poszczególnych elementów placu i wizualizacje.

Na projekt modernizacji placu Strzegomskiego będzie można głosować od 15 września 2014 na stronie wrocławskiego budżetu obywatelskiego - projekt nr 386.

Z projektem można zapoznać się też na facebooku.

Jeszcze dzisiaj w godz 12:00-17:00 pod Muzeum Współczesnym Wrocław odbędzie się piknik, podczas którego zbierane będą głosy mieszkańców. Organizatorzy zapraszają na kawę, krówki i obywatelskie odruchy.

Zachęcamy do głosowania na projekt KOŁO MUZEUM nr. 386

Więcej o warsztatach.