Kolejna nagroda dla Agnieszki Ewy Braun

Opublikowano 18 Maj 2015

Absolwentka Sztuki Mediów Agnieszka Ewa Braun została wyróżniona w kategorii Eksperyment na VIII Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Drzwi" w Gliwicach.

Festiwal odbył się w dniach 21-26 kwietnia 2015 roku w CKS Mrowisko, w konkursie udział wzięło łącznie 49 filmów z całego świata. Wyróżnienie za film „Układ Odniesienia. Dokumentacja jako dzieło" zostało przyznane przez ekspertów w dziedzinie filmu, zasiadających w Jury konkursu w składzie:

Joanna Malicka - producentka filmowa, kierowniczka produkcji, filmoznawczyni i dziennikarka. Absolwentka katowickiego filmoznawstwa, łódzkiej Szkoły Filmowej i Szkoły Wajdy. Od lat związana z festiwalem Nowe Horyzonty i miesięcznikiem "Ultramaryna", współpracuje z Radiem TOK.FM. W 2012 roku otrzymała prestiżową nagrodę Gesellschaft zur Wahrnehmung von Film und Fernsehrechten (GWFF) dla najlepiej zapowiadającego się europejskiego młodego producenta. Wykładowczyni na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego.

Piotr Aptacy - od 17 lat związany z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach. Pracownik Zakładu Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach w Instytucie Nauk o Kulturze i Studiów Interdyscyplinarnych UŚ. Jego zainteresowania skupiają się wokół zagadnień związanych ze współczesnymi mediami (zwłaszcza cyfrowymi) oraz zjawiskami komunikacyjnymi generowanymi przez cyberkulturę.

Barbara Wolek - Kocur - filmoznawca, medioznawca, socjolog. Prowadzi zajęcia dydaktyczne na śląskich uczelniach od ponad dziesięciu lat. Zajmuje się edukacją medialną młodzieży i seniorów. Pasjonują ją nowe media i fotografia.

info: Agnieszka Braunzamieścił : Piotr Saul