Kolegium konkursowe wyłoniło zwycięzcę

Opublikowano 02 cze 2014

Konkurs na mural dla Centrum, Willy'ego Brandta stanowił jeden z ważnych etapów upowszechnienia wiedzy o niemieckim polityki i mężu stanu wśród młodych ludzi.

Chcieliśmy zachęcić do poznawania biografii tej wybitnej postaci XX wieku, a także do dyskusji o relacjach polsko-niemieckich w minionym stuleciu.

W skład jury weszli: Rektor ASP prof. Piotr Kielan, Prorektor UWr prof. Adam Jezierski, Prof. Krzysztof Ruchniewicz, Knut Dethlefsen Dyrektor Biura Fundacji Friedricha Eberta w Warszawie, Prezes Keim Farby Mineralne Sp. z o.o. Wojciecha Laska, dr Jacek Przygodzki, Rzecznik UWr i Redaktor Tomasz Sikora.

Wybrany został projekt Patrycji Mikołajczak.

Patrycja Mikołajczak urodziła się w 1992 roku w Wolsztynie. Pochodzi z Karpicka. Jest absolwentką Liceum Plastycznego w Poznaniu (2008- 2012). W październiku 2012 roku rozpoczęła studia na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Obecnie jest studentką II roku malarstwa.

Wyróżnione zostały projekty: Mileny Lubach, Artura Wiernickiego, Marty Keler, Moniki Polak i Joanny Nowińskiej, również studentów malarstwa ASP we Wrocławiu.

Zwycięski projekt zostanie zrealizowany przez autorkę i zespół realizacyjny na ścianie zewnętrznej Centrum. Prace rozpoczną się już w czerwcu br. Zwycięska praca oprócz realizacji zostanie uhonorowana okolicznościową kartką pocztową. Dodatkowo p. Wojciech Laska, prezes Keim-u ufundował nagrodę – zestaw kred silikatowych. Ten prezent z pewnością ucieszyłby każdego artystę, który ma do czynienia z malarstwem ściennym.

Z prac konkursowych przygotowano wystawę, której kuratorem jest prof. ASP Jacek Jarczewski. Można ją obejrzeć w budynku Centrum (ul. Strażnicza 1-3, sala nr 13) od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 18.00 Wszystkie zgłoszone przez studentów projekty będą także opublikowane w katalogu.

Agnieszka Kapuściarek

informacja: Jacek Jarczewski, zamieścił: Leszek Sołtys