Kieszeń Vincenta 2016 fotorelacja

Opublikowano 16 Maj 2016

Studenci Mediacji Sztuki na 15. edycji Kieszeni Vincenta w Poznaniu.

Główną bohaterką tegorocznej edycji warsztatów była książka artystyczna. W ramach pracowni "Warsztaty twórczości edukacyjnej" prowadzonej przez prof. Eugeniusza Józefowskiego grupa studentów miała okazję przeprowadzić warsztat artystyczny. Od 9 do 12 maja Karolina Kołtunicka, Dominika Katarzyna Borkowska i Michał Klag pracowali z młodzieżą gimnazjalną w Parku Cytadela w Poznaniu. Scenariusz autorstwa Karoliny Kołtunickiej przewidywał pracę z narzędziami, które nie są używane na co dzień przez uczestników - były to płyty budowlane, wiertarki, pistolety z klejem na ciepło, dłuta, druty i sznury. Celem warsztatu pt.: "Połączeni w sieci" było stworzenie wizualnej sieci komunikacyjnej podczas pracy w parach, ale przede wszystkim na wypracowaniu niewerbalnych umiejętności porozumiewania się. Powstałe prace zostały wyeksponowane jako przestrzenne księgi artystyczne.

info: Karolina Kołtunicka

zamieścił: Tomasz Niedziółka