Kieszeń Vincenta 2016

Opublikowano 02 Maj 2016

5. Międzynarodowe Warsztaty Niepokoju Twórczego

Kieszeń Vincenta, Poznań 9–12 maja 2016 Główną bohaterką naszych tegorocznych warsztatów będzie książka artystyczna: do czytania, oglądania, dotykania, słuchania… Do odkrywania dzięki niej nowych fantastycznych światów, ale też do poznawania tego świata, który mamy na wyciągnięcie ręki.Podczas Kieszeni Vincenta wszyscy uczą się od wszystkich. Wobec twórczych dylematów staną zatem aż trzy pokolenia otwarte na wzajemne inspiracje: profesorowie, studenci i młodzież szkolna. Goście (studenci i profesorowie) przybędą do nas z uczelni plastycznych Czech, Słowacji i Ukrainy, a także polskich miast: Krakowa, Łodzi, Wrocławia i Suwałk. Nie zabraknie silnej ekipy z Poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego. Polem naszych działań będzie Cytadela, która – mamy nadzieję – zamieni się w wielką, otwartą bibliotekę pełną artystycznych książek tworzonych przez dzieci i młodzież podczas przedpołudniowych warsztatów. Wszystkich chętnych zapraszamy do twórczej lektury w plenerze. Na Scenie Wspólnej można będzie w południe zwiedzać wystawy mistrzów książki artystycznej. Wieczorami zaś mistrzowie, adepci, a także nauczyciele i animatorzy będą się wymieniać twórczymi doświadczeniami, dzielić wiedzą i dyskutować.

info: prof. Eugeniusz Józefowski

zamieścił: Tomasz Niedziółka