"Kieszeń Vincenta"

Opublikowano 29 paź 2020

studentki Mediacji Sztuki z Pracowni prof. Eugeniusza Józefowskiego na 19 Międzynarodowych Warsztatach Niepokoju Twórczego „Kieszeń Vincenta" w Poznaniu

W dniach 13–16 października 2020 roku trzy studentki ASP we Wrocławia z kierunku mediacja sztuki Ewa Wrembel, Ida Sielska i Eliza Sereda realizowały warsztaty twórcze przy kreacji plastycznej z dziećmi i innymi uczestnikami 19 Międzynarodowych Warsztatów Niepokoju Twórczego „Kieszeń Vincenta" w Poznaniu. Opiekunem grupy był profesor Eugeniusz Józefowski, twórca całej koncepcji tegorocznych poznańskich warsztatów, których hasłem było „Kreatywność w procesie edukacji sztuką". Studentki zrealizowały trzy warsztaty. Pierwszy warsztat nosił nazwę „Dialog przez ścianę" i był pomysłem trójki studentek, które pracowały z całą grupą uczestników. Drugi warsztat według scenariusza Ewy Wrembel nosił tytuł „Pamięć kamienia", natomiast trzeci – według scenariusza Idy Sielskiej „Podróż przez pustynię". Warsztaty te realizowane były z dziećmi poznańskich szkół.

Eugeniusz Józefowski

fot. Piotr Bedliński