KERAMIK SYMPOSIUM GMUNDEN

Opublikowano 16 paź 2013

8.9 – 12.10.2013

W austriackim mieście Gmunden, mieście o wielowiekowej ceramicznej tradycji, zakończył się właśnie 6 MIĘDZYNARODOWY PLENER CERAMICZNY. Uczestniczyło w nim 12 artystów z Włoch, Portugalii, Niemiec, Szwecji, Austrii oraz z Polski:Weronika Lucińska studentka Międzywydziałowych Studiów Doktoranckich wrocławskiej ASP oraz Mateusz Grobelny. Oboje są absolwentami Wydziału Ceramiki i Szkła ASP im. E. Gepperta we Wrocławiu.

Międzynarodowe jury, w którym stronę polską reprezentował prof. Piotr Kielan, dokonało weryfikacji uczestników tego 5 tygodniowego pleneru, a po jego zakończeniu zakwalifikowało do wystawy poplenerowej trzy prace zrealizowane przez każdego z artystów.

Wystawa została w radosnej atmosferze przy dźwiękach muzyki intonowanej z ceramicznych mis, otwarta w sobotę 12 października w Sali wystawienniczej Manufaktury Ceramicznej w Gmunden. Następnie zaprezentowana zostanie w kolejnych europejskich muzeach. Wystawom będzie towarzyszył katalog. To znakomita promocja sztuki i jej twórców.

Naszym Reprezentantom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i satysfakcji.

Informacja: K. Koczyńska - Kielan
Zamieścił: Leszek Sołtys