Katedra Scenografii Zaprasza

Opublikowano 10 paź 2016

Spektakl Matka Courage Krzyczy teatru Układ Formalny zdobył nagrodę Tukana OFF 37. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Tym razem będzie można go zobaczyć podczas Olimpiady Teatralnej, 17 października o godz. 22:30 na Dworcu Świebodzkim.

Matkę Courage spotykamy samotnie wpatrującą się w ocean na plaży w West Point. To największe liberyjskie slumsy, a plaża stała się przez lata wychodkiem biedoty pozbawionej kanalizacji. W spiekocie słońca nawet morska bryza nie przynosi orzeźwienia. Po drugiej stronie oceanu jest Ameryka – raj utracony. Od stronu lądu zbliża się postać, rzucająca długi cień. I zaczyna snuć swoją opowieść jeszcze raz. To piosenka. „Matko, matko, czy pochowałaś już wszystkie swoje dzieci?" Spektakl inspirowany tekstem Brechta powstał w oparciu o reportaże, relacje i wywiady z ocalałymi mieszkańcami Liberii.

Autorką scenografii jest doktorantka Agnieszka Aleksiejczuk, natomiast kostiumów i form studentka Katedry Scenografii Kasia Bublewicz.
Więcej informacji na stronie Olimpiady Teatralnej:
Serdecznie zapraszamy!

Info: A.Aleksiejczuk