Katedra Scenografii Zaprasza !

Opublikowano 07 lis 2012
Nasza Klasa

„Co było, a nie jest, nie bierze się w rejestr”… „Nasza Klasa” to nie spektakl o sprawie Jedwabnego i relacji Polacy- Żydzi. To przedstawienie 10 różnych historii, tragicznych życiorysów, które przeplatają się podczas 14 lekcji.

9 i 10 listopada odbędzie się premiera spektaklu Tadeusza Słobodzianka "Nasza Klasa", który zdobył w 2001 roku nagrodę NIKE.

Spektakl jest realizowany w ramach dyplomu, zarówno IV roku Wydziału Aktorskiego PWST, jak i III roku Katedry Scenografii Wrocławskiej ASP (Agnieszka Aleksiejczuk, Kasia Karmańska). „Nasza klasa" to przedstawiona w czternastu epizodach historia grupy szkolnych przyjaciół na tle wielkich wydarzeń historycznych w XX-wiecznej Polsce. Akcja rozpoczyna się w roku 1925, a kończy się w czasach współczesnych. Główną linią podziału między bohaterami, która zaznacza się zwłaszcza na tle ich perypetii podczas II wojny światowej jest przynależność religijno - kulturowa. Bohaterowie reprezentują rozmaite postawy życiowe i wplątani w różne zawirowania historyczne, stają się ofiarami, katami lub też ludźmi sukcesu.

Spektakl będzie wystawiany również 13,14,15 i 16 listopada.

Dodatkowe informacje oraz rezerwacja miejsc w Biurze Promocji PWST: ul. Braniborska 59, tel. 71 3583423, 71 3583406, e-mail: pwst@pwst.wroc.pl, teatr@pwst.wroc.pl

wstawił: Damian Banasz