Katedra Scenografii w Muzeum Śląskim

Opublikowano 23 wrz 2015
Katedra Scenografii w Muzeum Śląskim

Zapraszamy na wystawę prac studentów Katedry Scenografii Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, która odbędzie się w Muzeum Śląskim w Katowicach, podczas III edycji Festiwalu Nowej Scenografii.

Na wystawie znajdą się plansze z realizacjami zadań semestralnych i końcowo rocznych z pracowni projektowania scenografii teatralnej, filmowej, teatru lalek oraz happeningu. Na ekspozycji nie zabraknie także elementów przestrzennych. Zaprezentowane zostaną makiety teatralne i niecodzienne „obiekty kostiumowe". Dodatkowo na ekranach – przez cały czas trwania festiwalu – wyświetlane będą realizacje, krótkie produkcje, które studenci tworzyli w ramach zajęć w pracowni scenografii filmowej.
Prócz wystawy, 27 września w ramach III Edycji Festiwalu Nowej Scenografii studenci pokażą etiudę lalkową, która była prezentowana w czerwcu w teatrze 310.

serdecznie zapraszamy

Muzeum Śląskie