Katedra Scenografii w Katowicach

Opublikowano 11 wrz 2016

9 września w Muzeum Śląskim w Katowicach otwarta została wystawa Wymiary Scenografii, będąca jednym z licznych wydarzeń organizowanych w ramach 4. Festiwalu Nowej Scenografii.

Wystawa prezentuje prace dyplomantów i absolwentów uczelni artystycznych przygotowujących studentów do pracy w teatrze, telewizji i filmie w charakterze scenografów.

Finalistów konkursu o Nagrodę Scenograficzną im. Jerzego Moskala, czyli autorów 44 prac, które weszły w skład ekspozycji, wybrała specjalna komisja spośród kilkudziesięciu nadesłanych zgłoszeń.

Pośród prac prezentowanych w Muzeum Śląskim i biorących udział w konkursie znalazły się dyplomy licencjackie tegorocznych absolwentów Katedry Scenografii- Wiktorii Bendiuk, Joanny Kubik, Adrianny Matwiejczuk, Emilii Mrozińskiej oraz realizacja adiunkta Katedry, dr Mateusza Mirowskiego.

Jury w składzie: Joanna Macha, Małgorzata Bulanda, Agnieszka Kołodziej-Adamczuk, Przemysław Wojcieszek oraz z ramienia Sekcji Scenografów ZASP – Jerzy Murawski ogłosi listę laureatów konkursu w 7 kategoriach na uroczystej gali rozdania nagród 23 września.

Info/foto Mateusz Mirowski
Zamieścił Damian Banasz