Katedra Scenografii na festiwalu w Opolu.

Opublikowano 13 Maj 2013
Wystawa Katedry Scenografii w Opolu

Katedra Scenografii z okazji 38. Opolskich Konfrontacji Teatralnych po raz kolejny wystawiła swoje prace w "Galerii nad Odrą" w opolskim "Plastyczniaku".

W opolskim liceum plastycznym, w szkolnej "Galerii nad Odrą" odbył sie wernisaż, podczas którego młodzi ludzie mogli zobaczyć efekty prac scenograficznych, lalkarskich i kostiumowych.

Prof. Elżbieta Wernio i prof. Aleksander Maksymiak, wraz z grupą studentów, podczas wernisażu opowiadali o kilkuletniej działalności Katedry Scenografii i o podejmowanych działaniach artystycznych, w ramach współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Teatralną i Akademia Muzyczną.

Wykładowcy, jak również młodzi scenografowie, wyczerpująco odpowiadali na zadawane pytania. Studenci, wśród których znalazło się kilkoro, którzy wybrali pracownie scenograficzne jako zajęcia fakultatywne, opowiadali o swoich przygodach z tworzeniem scenografii i nabytym doświadczeniem.

Relacja filmowa w Gazecie Wyborczej Opole:

tekst: A.Dziadyk
foto: D. Szopiński