Katedra Scenografii - Materia Prima

Opublikowano 01 mar 2017

Katedra Scenografii na IV Festiwalu Teatru Formy Materia Prima w Krakowie

Justyna Tuchorska, studentka II roku Scenografii, była wolontariuszką i przedstawicielem studentów Katedry Scenografii na IV Festiwalu Teatru Formy Materia Prima, organizowanym przez Krakowski Teatr Groteska. Festiwal ten to jedna z najważniejszych tego typu imprez w Europie – co dwa lata gromadząca grupy teatralne z całego świata, specjalizujące się w teatrze lalek, przedmiotu oraz tańca. Jak czytamy w komunikacie prasowym "22 pokazy, podczas których zaprezentowano 10 najlepszych spektakli z całego świata; 10 tysięcy sprzedanych biletów; tłumy widzów [...] ogromne emocje i wzruszenia, a także owacje na stojąco dla artystów – tak wyglądał zakończony wczoraj, 25 lutego w Krakowie 4. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy MATERIA PRIMA " .W trakcie festiwalu zaprezentowały się m in. grupy z Włoch, Wietnamu, Holandii, Iranu. Największą gwiazdą festiwalu była Compagnia Finzi Pasca z Szwajcarii, trupa teatralna twórcy sukcesu m.in. Cirque du Soleil. „MATERIA PRIMA została stworzona wbrew ogólnie panującym trendom w sztuce. Zamiast brzydoty i dyskusji o wszechobecnym kryzysie kultury, za którym czai się kryzys cywilizacyjny, proponujemy porządkowanie świata" – zapewniał Adolf Weltschek, dyrektor festiwalu przed rozpoczęciem imprezy.

zdjęcia: Anna Kaczmarz/Klaudyna Schubert
grupy teatralne :