Katedra Scenografii i PPA

Opublikowano 13 mar 2013
PPa

Projekt spektaklu „set of structures" do tekstów zespołu Maanam, ze scenografią studentki Katedry Scenografii Anety Talarczyk, w reżyserii studentki PWST Marty Streke, zakwalifikował się w nurcie OFF konkursu PRZEGLĄDU PIOSENKI AKTORSKIEJ. Premiera 18 marca 2013, o godz. 18 i 22. Teatr Współczesny, Scena na Strychu

Scenariusz „set of structures" został stworzony na podstawie tekstów kultowego zespołu „Maanam" oraz baśni o Czerwonym Kapturku. Jest ósmy czerwca. Dzień urodzin. Bohaterka budzi się po raz pierwszy już nie jako dziewczynka a młoda kobieta. Czym będzie dla niej „wyprawa w las"? Odkrywaniem tajemnic? Osiąganiem rzeczy do tej pory niedostępnych? Baśniowym światem marzeń czy czarno-białą rzeczywistością? Jak muzyka może odkrywać tajniki dorosłości i kobiecości? Jak pomaga wcielać się w różne role i wytrwać w nieustannym poszukiwaniu swoich „przegródek"?
Kolejne teksty Kory i zespołu Maanam inspirują do tworzenia plastycznych obrazów, wykorzystując zalety szeroko pojętego teatru formy i lalek.

scenariusz i reżyseria: Marta Strekermuzyka: Paweł Głoszscenografia: Aneta Talarczykwystępuje: Teresa Kowalik